У препуној сали „Иво Андрић“ данас су свечано уручене награде 63. Међународног београдског сајма књига, а награда за Издавача године додељена је издавачким кућама Прометеј из Новог Сада и Службени гласник из Београда. Председник жирија, проф. др Драган Симеуновић и чланови проф. Слободан Кањевац, мр Милица Лилић, проф. др Тиодор Росић и Желидраг Никчевић, своју одлуку образложили су речима да је „издавач Прометеј годинама један од најрелевантнијих српских издавача. Објавио је и објављује капитална лингвистичка издања, изузетна историографска и књижевна дела домаће и стране поезије и прозе. Службени гласник већ годинама спада у ред наших најплоднијих и најквалитетнијих издавача и по издавачком дијапазону, као и по објављеном садржају“.
Награда за Издавачки подухват године припала је књизи „Црњански – биографија једног осећања“, аутора Мила Ломпара, у издању Издавачког предузећа Православна реч из Новог Сада.
Према одлуци жирија, награда Најбољи издавач из дијаспоре припала је равноправно издавачима Академија наука и умјетности Републике Српске из Бања Луке и Православној речи из Новог Сада, за књигу „Споменичко благо Републике Српске“ аутора Љиљане Шево и издавачу Матица српске – Друштво чланова у Црној Гори, Одјељење за српски језик и књижевност из Подгорице и Академској књизи из Новог Сада, за књигу „Историја америчке књижевности“ аутора Радојке Вукчевић.
Посебно признање за допринос у области науке припало је делу „Јасеновац Аушвиц Балкана. Усташка империја окрутности“ у издању Института за холокауст Шем олам (Израел), Академског колеџа Оно (Израел), Фондације за пројекте едукације за Холокауст у сарадњи са Пољским пројектом за рестаурацију јеврејских гробаља – ФХЕП (УСА).
Награда Дечја књига године припала је књизи „Господар солитера и друга чуда“ аутора Миладина Ћулафића, у издању Српске књижевне задруге.
Специјално признање за издавача равноправно је припало издавачима Завод за уџбенике из Београда и Академији наука и уметности Републике Српске за други том енциклопедије Републике Српске, а специјално признање за књигу припало је равноправно књигама „Патријарх Павле о исламу и муслиманима“ аутора ђакона др Александра Прашчевића, у издању Издавачке фондације Српске Православне Цркве Архиепископије београдско – карловачке, „Иво Андрић – Вечити календар матерњег језика“ аутора Мира Вуксановића у издању Макарија, Ободског слова и Херцеговина издаваштва, „Манастир Св. Тројице Стањевићи 1338 – 2018“ у издању Светигоре из Цетиња, „Срби на Косову и Метохији у 19. и 20. веку“ аутора Милована Ј. Богавца и Драгослава С. Ћетковића у издању Обележја плус из Београда и књизи „Уметничко наслеђе српског народа на Косову и Метохији“ уредника Драгана Војводића и Миодрага Марковића, у издању Српске академије наука и уметности из Београда.
Специјална награда за стрип припала је графичком роману „Сат“, чији аутори су сценариста Драган Лазаревић де Лазаре, цртач Вујадин Радовановић Вуја, колор Раде Товладијац, у издању Пчелица издаваштва из Чачка.
У име жирија за доделу Награде „Богдан Кршић“ за најлепшу књигу награду је уручио проф. Југослав Влаховић делу „Иконе стила Србије“, аутора Неде Тодоровић и Радмиле Станковић у опреми Александре Јанковић, у издању „Zepter Book World“ из Београда. Награда за најлепшу дечју књигу припала је едицији „Принцеза Софија“ ауторке Весне Алексић, у опреми Душана Павлића и са илустрацијама Бојане Стојановић, у издању Креативног центра из Београда.
Специјално признање за младог дизајнера додељено је Јелени Васиљевић за књигу „Hostel Beatrice“ Милоша Швоње, у издању Прометеја из Новог Сада.
Свечано проглашење и додела награда традиционално се одржава сваке године на Београдском сајму књига.